اهداف و چشم انداز

نشریه علمی زن و فرهنگ عرصه بازتاب فرهنگ آفرینی زنان است و برآن است تا آنچه را که زنان و مردان فرهیخته در کنکاشهای خود و دیگران در این زمینه دریافته اند بازگو  نماید. طبیعت چند لایه حضور زن در فرهنگ امروزی جامعه طیف گسترده ای از مطالب را ایجاب می کند. هدف کلی نشریه علمی زن و فرهنگ بازتاب فرهنگی حضور زنان در جامعه در عرصه های گوناگون زندگی و تلاشهای اجتماعی است. همچنین  نشریه برآن است که موقعیت و جایگاه زن را با نشان دادن بخشی از قدرت خلاقه چندگانه زنان و فعالیتهای گسترده و همه جانبه آنان در عرصه فرهنگ و آفرینش ارتقاء دهد. آنجه را که بایسته است در این راستا به آن توجه نمود، معنای گسترده و مفهوم شامل فرهنگ است. فرهنگ به معنای عام وکلی و در برگیرنده آنچه با حضور زن در ادبیات نوشتاری مرتبط با معنویت انسانی به منصه ظهور می رسد ودر آیینه حضور زن و تلاشهای مادی و معنوی زنان و مردان در جامعه متجلی است، می باشد.

نشریه علمی "زن و فرهنگ" با هدف ارتقاء سطح علمی کشور با بهره‌گیری از متخصصان مجرب اقدام به بررسی و چاپ دستاوردهای علمی محققان عزیز می نماید. از این رو اولویت و خط مشی نشریه را چنین می توان برشمرد؛  

- ارزیابی و بررسی نتایج تحقیقات و دستاوردهای علمی در زمینه های مختلف علوم و دستاوردهای مرتبط با حیطه های فعالیت زنان که مبتنی بر یافته ­های پژوهشی و توصیفی به روز می باشد. در این راستا رعایت اصول نگارش بر اساس ضوابط و فرمت نشریه، همراه با ارائه نتایج بر اساس روش های تحلیل معتبر، استفاده از منابع جدید در تهیه مقاله و داشتن نو آوری، از شروط اولیه بررسی مقالات در این نشریه می باشد.

- فراهم نمودن زمینه تبادل افکار و اطلاعات بین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور و ترویج یافته های علمی در زمینه فعالیت های زنان و سایر علوم وابسته و مرتبط.

- کمک به پیشرفت و اعتلای دانش و نوآوری علمی مسائل فرهنگی در حیطه فعالیت زنان.

- ارائه راهکارهای علمی در جهت فائق آمدن بر مشکلات و مسائل در حیطه فعالیت و زندگی زنان کشور.